otrdiena, 2017. gada 21. novembris

Veselības nedēļa Striķu sākumskolāMūsu skola ir iesaistījusies Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā ”Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Saldus novadā”, un no 6. līdz 10.novembrim skolā notika dažādi pasākumi, kas skolēniem lika domāt gan par veselīgu uzturu un veselīgām attiecībām, gan arī ļāva praktiski darboties.
7.novembrī skolā viesojās uztura speciāliste Sintija Jākobsone, Viņa stāstīja un rādīja, kā pašiem pagatavot veselīgus našķus. Kopā ar uztura speciālisti skolēni cepa ļoti garšīgus auzu pārslu cepumus, kas bagātināti ar riekstiem un šokolādi. To sastāvā nebija miltu, piena produktu, cukura  un olu. Kā saistviela tika izmantots banāns, saldumam pievienotas dateles. Šādi cepumi piemēroti arī cilvēkiem ar dažādām alerģijām. Tika gatavots arī spinātu kokteilis, kuru visi dzēra laizīdamies.
Trešdien, 8.novembrī 4.-6.klasei bija interaktīva nodarbība, ko vadīja psiholoģe Lana Turka. Skolēni diskutēja par emocionālo vardarbību un to, kā labi sadzīvot savā starpā, izvairoties no apvainojumiem un ņirgāšanās. Pēc nodarbības skolēni stāstīja, ka nodarbībā daudz ko jaunu uzzinājuši un iemācījušies.
Ceturtdien uz piektdien vingrojām kopā ar treneri, mūsu bijušo sporta skolotāju Gati Baumani. Izmēģinājām ne tikai ierasto rīta vingrošanas ciklu, bet arī dažādus veiklības un spēka vingrinājumus un veidojām “dzīvās skulptūras”.