pirmdiena, 2019. gada 8. aprīlis

Striķu skola robotikas sacensību finālā!

6.un 7.aprīlis Striķu skolas komandas "Roboteri" dalībniekiem - Annai, Matīsam, Tomam, Aleksandram, Georgam, Mārtiņam un Danielam, nebija vis brīvdienas, bet gan visīstākais saspringta darba laiks! Pateicoties veiksmīgai dalībai sacensību 2.pusfinālā Jelgavā, komanda kvalificējās finālam, kas notika Valmieras 5.vidusskolā.
Sacensības noritēja 3 disciplīnās -robotu spēle, projekts un pamatvērtības. Bērniem vislielākais izaicinājums ir tieši robotu spēle – šeit, uz speciāla laukuma ir jāpaveic noteiktas misijas ar Lego Mindstorm robotu, kurš pašiem ir pareizi jāieprogrammē. Process prasa noteiktas pamatiemaņas, lielu pacietību, koncentrēšanos un sadarbību.  Uzdevums ir vēl jo sarežģītāks, jo misiju pildīšanai atvēlētais laiks ir ierobežots - tikai divas ar pusi minūtes! Kopumā robotu spēle notiek 3 raundos un ieskaitīts tiek tikai labākais rezultāts. 
Lielākais izaicinājums skolotājiem - treneriem ir pamatvērtības. Šeit komandu visu  sacensību garumā vēro tiesnešu modrās acis un secina, cik bērni ir draudzīgi, spējīgi sadarboties krīzes situācijās un, galvenais, patstāvīgi!
Projektu disciplīnā mūsu komanda akcentēja šobrīd tik sāpīgo vides piesāņojuma tēmu, kas ir aktuāla ne vien uz mūsu planētas, bet arī ap to!
Komanas dalībnieki ir guvuši neaizmirstamu pieredzi un apņēmības pilni startēt arī nākošā gada izaicinājumā!
Starptautiskās organizācijas First Lego League sacensības Latvijā notiek jau sesto gadu.
Publikācija vietnē "Zemgales ziņas" par pusfinālu Jelgavā ir lasāma šeit.