pirmdiena, 2021. gada 11. oktobris

Atgādinām:

Kontaktpersona ir cilvēks, kurš ir bijis tiešā vai netiešā kontaktā ar infekciozu personu vai uzturējies infekcijas slimības perēklī un kuram ir bijusi iespēja inficēties.

  • Ja būsi kontaktpersona, Tev par to ziņos epidemiologs, ģimenes ārsts, darba kolektīva vai izglitības iestādes atbildīgā persona. Ja ziņu par to, ka esi saskāries ar Covid-19 pacientu, saņem ātrāk no kāda cita, esi atbildīgs - paliec mājās!  
  • Ievēro karantīnu, uzturoties dzīvesvietā.
  •  Tavi mājinieki var turpināt ikdienas gaitas un doties uz darbu, skolu, bērnudārzu u.tml. kā ierasts. Ja iespējams, mājiniekiem ieteicams vienoties ar darba devēju par darba pienākumu veikšanu attālināti. 
  •  Seko savam veselības stāvoklim: mēri ķermeņa temperatūru divas reizes dienā (no rīta un vakarā) un vēro, vai neparādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u.c.)
  • Tiklīdz parādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes, nekavējoties sazinies ar ģimenes ārstu, kurš lems par turpmāko ārstēšanu
  • Bieži un rūpīgi (vismaz 20–40 sekundes) mazgā rokas ar ūdeni un ziepēm, tostarp pēc klepošanas, šķaudīšanas vai deguna izšņaukšanas, pirms ēšanas, pēc tualetes apmeklējuma u.tml. vai lieto spirtu saturošu roku dezinfekcijas līdzekli
  • Nepakļauj citus inficēšanās riskam, maksimāli samazinot tiešus kontaktus – neuzņem viesus, nedodies ciemos, neizmanto sabiedrisko transportu u.tml  
Visiem veselību!
Informācija no https://www.spkc.gov.lv/lv/majas-karantina-kontaktpersonam