otrdiena, 2021. gada 23. novembris

Koncertlekcija "Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija"

 17. un 22. novembrī klašu grupām bija iespēja noskatīties koncertlekciju "Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija"  programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Koncertlekcija “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” ir muzikāls stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem – Trešo atmodu, Dziesmoto revolūciju un Latvijas neatkarības atjaunošanu, tā palīdzēja iepazīt mūzikas klātbūtnes nozīmi vēsturiskos notikumos. 

Programmā iekļautas nozīmīgākās un simboliskākās atmodas laika dziesmas, kas savijas ar stāstu par to, kā notika Latvijas neatkarības atgūšana. Skanēja Zigmāra Liepiņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Jura Kulakova radītā mūzika. Stāsts par neatkarības atgūšanu veidots, konsultējoties ar Latvijas vēsturniekiem. Koncertstāstu papildināja gan vēsturiski kinokadri, gan īpaši veidoti videomateriāli. Programma ir interaktīva, skolēniem bija iespēja gan uzzināt ko jaunu, gan parādīt savas zināšanas un dziedāt visiem kopā.