IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS

Pirmsskolas izglītības programma, kods 01011111

Pamatizglītības pirmā posma (1.-6.klase)  programma, kods 11011111

UZŅEMŠANA

UZŅEMŠANA PIRMSSKOLAS GRUPĀ

Pirmsskolā uzņemam bērnus no 2 gadu vecuma novada pieteikumu iesniegšanas rindas kārtībā.

Grupu komplektācija notiek katra mācību gada sākumā.

Ja bērns vēl nav uzsācis bērnudārza gaitas nevienā Saldus novada pirmsskolas izglītības iestādē, tad ir jāiesniedz pieteikums novada vienotai rindai, norādot vēlamo izglītības iestādi. Pirms tam iepazīties ar Saldus novada saistošajiem noteikumiem Nr.44.

Pieteikumu iesniedz Pašvaldībā klātienē Striķu ielā 3, Saldū, klientu apkalpošanas centrā Brocēnu pilsētā, pagastu pārvaldēs
vai elektroniski e-adresē, e-pastā, parakstot ar drošu elektronisko parakstu vai Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv

Saldus novada saistošie noteikumi Nr.44
Pieteikums novada rindai uz pirmsskolu_WORD

Par bērna pieteikumu tiekam informēti un par iespēju iesniegt mums iesniegumu sazināmies ar vecākiem pa norādīto kontakttālruni.

UZŅEMŠANA 1.KLASĒ

Skolā prioritāri tiek uzņemti bērni, kas apguvuši pirmsskolas izglītību Striķu sākumskolā. Ja 1.klases vietas vēl nav aizpildītas, tad pēc vecāku iepazīšanās ar skolu, ir iespējams iesniegt iesniegumu par uzņemšanu 1.klasē, klāt pievienojot bērna medicīnisko karti (veidlapa Nr. 026/u).

STRIĶU SĀKUMSKOLAS NOLIKUMS

2021.gada 30. novembrī

APSTIPRINĀTS
ar Saldus novada domes

2021.gada 30.novembra
sēdes lēmumu Nr.20, 5.§

Izdots saskaņā ar
Izglītības likuma 22. panta pirmo un otro daļu,
Vispārējās izglītības likuma 8. un 9. pantu

I Vispārīgie jautājumi

  1. 1. Striķu sākumskola (turpmāk – iestāde) ir Saldus novada domes (turpmāk – dibinātājs) dibināta vispārējās izglītības iestāde.
  2. 2. Iestādes darbības tiesiskais pamats ir Izglītības likums, Vispārējās izglītības likums, citi normatīvie akti, kā arī iestādes dibinātāja izdotie tiesību akti un šis nolikums.
  3. Iestāde ir pastarpinātās pārvaldes iestāde. Iestādei ir savs zīmogs un simbolika. Iestādes grāmatvedības uzskaiti nodrošina Saldus novada pašvaldības Administrācijas Finanšu nodaļa.
  4. Iestādes juridiskā adrese: ⹂Striķu skola”, Zvārdes pagasts, Saldus novads, LV-3883.
  5. Dibinātāja juridiskā adrese: Striķu iela 3, Saldus, Saldus novads, LV-3801.
  6. Iestādes izglītības programmu īstenošanas vietas adreses norādītas Valsts izglītības informācijas sistēmā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

 II Iestādes darbības mērķis, pamatvirziens un uzdevumi

7. Iestādes darbības mērķis ir veidot izglītības vidi, organizēt un īstenot mācību un audzināšanas procesu, lai nodrošinātu valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijās, izglītojamo audzināšanas vadlīnijās, valsts pamatizglītības standartā noteikto mērķu sasniegšanu.

  1. Iestādes darbības pamatvirziens ir izglītojoša un audzinoša darbība.
  1. Iestādes uzdevumi ir šādi:

9.1. īstenot izglītības programmas, veikt mācību un audzināšanas darbu, izmantojot Montesori pedagoģijas metodes un balstoties uz kristīgās morāles un ētikas  pamatprincipiem;

9.2. nodrošināt izglītojamo ar iespējām apgūt zināšanas un prasmes, kas ir nepiecie­šamas personiskai izaugsmei un attīstībai, pilsoniskai līdzdalībai, nodarbinātībai, sociālajai integrācijai un izglītības turpināšanai;

9.3. izkopt izglītojamā prasmi patstāvīgi mācīties un pilnveidoties, nodrošinot izglītojamo karjeras vadības prasmju apguvi un attīstīšanu, kas ietver savu interešu, spēju un iespēju apzināšanos tālākās izglītības un profesionālās karjeras virziena izvēlei, vienlaikus motivējot mūžizglītībai;

9.4. veicināt izglītojamā pilnveidošanos par garīgi, emocionāli un fiziski attīstītu personību un izkopt veselīga dzīvesveida paradumus;

9.5. sekmēt izglītojamā sociāli aktīvu un atbildīgu attieksmi pret sevi, ģimeni, sabiedrību, vidi un valsti, saglabājot un attīstot savu valodu, etnisko un kultūras savdabību. Pilnveidot izpratni par Latvijas Republikas Satversmē un citos tiesību aktos ietvertajiem cilvēktiesību pamatprincipiem un audzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus – Latvijas patriotus;

9.6. sadarboties ar izglītojamā vecākiem vai personu, kas realizē aizgādību (turpmāk – vecāki), lai nodrošinātu izglītības ieguvi;

9.7. nodrošināt izglītības programmas īstenošanā un izglītības satura apguvē nepieciešamos mācību līdzekļus, tai skaitā elektroniskajā vidē; 

9.8. racionāli un efektīvi izmantot izglītībai atvēlētos finanšu resursus;

9.9. aizpildīt un iesniegt oficiālās statistikas veidlapu (atbilstoši normatīvajos aktos par oficiālās statistikas veidlapu paraugiem izglītības jomā noteiktajam), aktualizēt Izglītības iestāžu reģistrā norādāmo informāciju atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par Valsts izglītības informācijas sistēmas saturu, uzturēšanas un aktualizācijas kārtību, kā arī nodrošināt pašnovērtējuma ziņojuma aktualizāciju un tā pieejamību iestādes vai dibinātāja tīmekļvietnē;

9.10. pildīt citus normatīvajos aktos paredzētos izglītības iestādes uzdevumus.

 

III Iestādē īstenojamās izglītības programmas

  1. Iestāde īsteno pirmsskolas izglītības programmu, vispārējās pamatizglītības programmas.
  2. Iestāde var īstenot interešu izglītības un citas izglītības programmas atbilstoši ārējos normatīvajos aktos noteiktajam.

IV Izglītības procesa organizācija

  1. Izglītības procesa organizāciju iestādē nosaka Izglītības likums, Vispārējās izglītības likums, citi ārējie normatīvie akti, šis nolikums, iestādes Darba kārtības noteikumi, Iekšējās kārtības noteikumi un citi iestādes iekšējie normatīvie akti, kā arī citi iestādes vadītāja (turpmāk – iestādes direktors) izdotie tiesību akti un lēmumi.
  1. Pirmsskolas izglītības programmā izglītojamo uzņemšanas kārtību iestādē nosaka dibinātājs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Pirmsskolas izglītības programmu apgūst izglītojamie no trīs gadu līdz septiņu gadu vecumam. Atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības pirmsskolas izglītības programmas apguvi atbilstoši Vispārējās izglītības likumā noteiktajam var pagarināt par vienu gadu saskaņā ar ģimenes ārsta atzinumu.
  1. Izglītojamo uzņemšana, pārcelšana nākamajā klasē un atskaitīšana no iestādes vispārējās pamatizglītības programmām notiek Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.
  1. Mācību ilgumu, īstenojot vispārējās pamatizglītības programmas, nosaka Vispārējās izglītības likums. Mācību gada sākuma un beigu datumu, kā arī izglītojamo brīvdienas nosaka Ministru kabinets. Mācību darba organizācijas pamatforma ir mācību stunda. Iestādes direktors ir tiesīgs noteikt citas mācību organizācijas formas un to ilgumu, nepārsniedzot Vispārējās izglītības likumā noteikto mācību stundu slodzi nedēļā un mācību stundu skaitu dienā. Mācību stundu slodzes sadalījumu pa dienām atspoguļo mācību priekšmetu vai kursu un stundu plāns ar kopējo mācību stundu skaitu mācību priekšmetā vai kursā.
  1. Iestāde patstāvīgi izstrādā izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanas kārtību, ievērojot valsts izglītības standartā minētos vērtēšanas pamatprincipus.
  2. Iestādē ir pagarinātās dienas grupas, kuras darbojas saskaņā ar iestādes izstrādātajiem iekšējiem normatīvajiem aktiem.

V Izglītojamo tiesības un pienākumi

  1. Izglītojamo tiesības un pienākumi ir noteikti Izglītības likumā, Bērnu tiesību aizsardzības likumā, citos ārējos normatīvajos aktos un iestādes iekšējos normatīvajos aktos.
  1. Izglītojamais ir atbildīgs par savu rīcību iestādē atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam.

VI Pedagogu un citu darbinieku tiesības un pienākumi

  1. Iestādi vada iestādes direktors. Iestādes direktora tiesības un pienākumi ir noteikti Izglītības likumā, Vispārējās izglītības likumā, Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Fizisko personu datu apstrādes likumā un citos normatīvajos aktos. Iestādes direktora tiesības un pienākumus precizē darba līgums un amata apraksts.
  1. Iestādes pedagogus un citus darbiniekus darbā pieņem un atbrīvo iestādes direktors normatīvajos aktos noteiktā kārtībā. Iestādes direktors ir tiesīgs deleģēt pedagogiem un citiem iestādes darbiniekiem konkrētu uzdevumu veikšanu.
  1. Iestādes pedagogu tiesības un pienākumi ir noteikti Izglītības likumā, Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Fizisko personu datu apstrādes likumā, Darba likumā un citos normatīvajos aktos. Pedagoga tiesības un pienākumus precizē darba līgums un amata apraksts.
  1. Iestādes citu darbinieku tiesības un pienākumi ir noteikti Darba likumā, Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos. Iestādes citu darbinieku tiesības un pienākumus precizē darba līgums un amata apraksts.

VII Iestādes pašpārvaldes izveidošanas kārtība un kompetence 

  1. Iestādes direktors sadarbībā ar dibinātāju nosaka iestādes organizatorisko struktūru, tai skaitā nodrošinot iestādes padomes izveidošanu un darbību.
  2. Iestādes padomes kompetenci nosaka Izglītības likums.
  1. Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar izglītojamo interesēm iestādē un līdzdarbotos iestādes darba organizēšanā un mācību procesa pilnveidē, iestādes padome ir tiesīga veidot interešu grupas un institūcijas, tajās iesaistot iestādes izglītojamos un viņu vecākus. Minēto institūciju un interešu grupu darbību nosaka iestādes padomes apstiprināts reglaments.
  2. Izglītības programmās noteikto prasību īstenošanas kvalitātes nodrošināšanai, mācību priekšmetu pedagogi tiek apvienoti metodiskajās komisijās. Metodiskās komisijas darbojas saskaņā ar šo nolikumu un iestādes iekšējiem normatīvajiem aktiem, to darbu koordinē iestādes direktors un direktora vietnieks.

 

VIII Iestādes pedagoģiskās padomes izveidošanas kārtība un kompetence

28. Iestādes pedagoģiskās padomes (turpmāk – pedagoģiskā padome) izveidošanas kārtību, darbību un kompetenci nosaka Vispārējās izglītības likums un citi normatīvie akti.

  1. Pedagoģisko padomi vada iestādes direktors.

IX Iestādes iekšējo normatīvo aktu pieņemšanas kārtība un iestāde vai pārvaldes amatpersona, kurai privātpersona, iesniedzot attiecīgu iesniegumu, var apstrīdēt iestādes izdotu administratīvo aktu vai faktisko rīcību

30. Iestāde saskaņā ar Izglītības likumā, Vispārējās izglītības likumā un citos normatīvajos aktos, kā arī iestādes nolikumā noteikto patstāvīgi izstrādā un izdod iestādes iekšējos normatīvos aktus.

31. Jautājumus par mācību un pedagoģisko procesu var apstrīdēt Saldus novada pašvaldības administrācijas struktūrvienībā – Izglītības pārvaldē: Avotu iela 12, Saldus, Saldus novads, LV – 3801.

  1. Iestādes izdotu administratīvo aktu vai faktisko rīcību privātpersona var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu dibinātājam Saldus novada domei Striķu ielā 3, Saldū, Saldus novadā, LV-3801

X Iestādes saimnieciskā darbība

33. Iestāde ir patstāvīga finanšu, saimnieciskajā un citā darbībā saskaņā ar Izglītības likumā un citos normatīvajos aktos, kā arī iestādes nolikumā noteikto.

  1. Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam iestādes direktors, saskaņojot ar dibinātāju, ir tiesīgs slēgt ar juridiskām un fiziskām personām līgumus par dažādu iestādei nepieciešamo darbu veikšanu un citiem pakalpojumiem (piemēram, telpu noma), ja tas netraucē izglītības programmu īstenošanai.

XI Iestādes finansēšanas avoti un kārtība

35. Iestādes finansēšanas avotus un kārtību nosaka Izglītības likums, Vispārējās izglītības likums un citi normatīvie akti.

  1. Finanšu līdzekļu izmantošanas kārtību, ievērojot ārējos normatīvajos aktos noteikto, nosaka iestādes direktors, saskaņojot ar dibinātāju.

XII. Iestādes reorganizācijas un likvidācijas kārtība 

  1. Iestādi reorganizē vai likvidē dibinātājs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, paziņojot par to Ministru kabineta noteiktai institūcijai, kas kārto Izglītības iestāžu reģistru.
  1. Iestāde par tās likvidāciju vai reorganizāciju attiecīgās institūcijas, tai skaitā Ministru kabineta noteiktu institūciju, kas kārto Izglītības iestāžu reģistru, un personas informē ne vēlāk kā sešus mēnešus iepriekš (objektīvu apstākļu dēļ – ne vēlāk kā trīs mēnešus iepriekš).

XIII. Iestādes nolikuma un tā grozījumu pieņemšanas kārtība

  1. Iestāde, pamatojoties uz Izglītības likumu un Vispārējās izglītības likumu, izstrādā iestādes nolikumu. Iestādes nolikumu apstiprina dibinātājs.
  1. Grozījumus iestādes nolikumā var izdarīt pēc iestādes dibinātāja iniciatīvas, iestādes direktora, iestādes padomes vai pedagoģiskās padomes priekšlikuma. Grozījumus nolikumā apstiprina iestādes dibinātājs.
  1. Iestādes nolikumu un grozījumus nolikumā iestāde aktualizē Valsts izglītības informācijas sistēmā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

XIV. Citi būtiski noteikumi, kas nav pretrunā ar normatīvajiem aktiem

  1. Saskaņā ar normatīvajos aktos un dibinātāja noteikto kārtību iestāde veic dokumentu un arhīvu pārvaldību, tostarp veicot fizisko personu datu apstrādi saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 27. aprīļa regulu (ES) 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) un Fizisko personu datu apstrādes likumu.
  1. Iestāde savā darbībā nodrošina izglītības jomu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteikto mērķu sasniegšanu, vienlaikus nodrošinot izglītojamo tiesību un interešu ievērošanu un aizsardzību.
  1. Atzīt par spēku zaudējušu 2017.gada 25.maija nolikumu “Saldus novada pašvaldības Striķu sākumskolas nolikums”, kas apstiprināts ar Saldus novada domes 2017.gada 25. maija sēdes lēmumu, protokols Nr. 5, 1.§.

Domes priekšsēdētājs                                                                                                            M.Zusts

LICENCES MONTESORI MATERIĀLU PRAKTISKA PIELIETOJUMA PROGRAMMĀM

Vecāku klubiņa “Druve” biedrībai izsniegtās interešu izglītības programmu licences 2023. – 2026.gadam

Montesori materiālu praktisks pielietojums 1.-3.klasē
Montesori materiālu praktisks pielietojums 4.-6.klasē

īstenošanas adrese: “Striķu skola”, Zvārdes pag., Saldus nov., LV3883.

NAMC SERTIFIKĀTS UPPER ELEMENTARY MONTESSORY TEACHER TRAINING PROGRAM

 

IZGLĪTOJAMO MĀCĪBU SASNIEGUMU VĒRTĒŠANAS KĀRTĪBA

APSTIPRINĀTS
ar Saldus novada pašvaldības
Striķu sākumskolas direktores
2023.gada 6.janvāra rīkojumu Nr.1-v
Ar grozījumiem, kas izdarīti ar
Striķu sākumskolas 2022. gada 20.decembra pedagoģiskās sēdes lēmumu (protokols Nr. 4)

IZGLĪTOJAMO MĀCĪBU SASNIEGUMU VĒRTĒŠANAS KĀRTĪBA

Izdota saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma 10.panta trešās daļas 2. punktu 2018.gada 27. novembra MK noteikumiem Nr.747 „Noteikumi par valsts pamatizglītības standartu un pamatizglītības programmu paraugiem”15.punktu, 10.pielikumu, 11.pielikuma 19.punktu

  1. Vispārīgie noteikumi
    Dokuments izstrādāts, lai nodrošinātu:

    vērtēšanas atbilstību likumdošanai;
    vienotu pieeju vērtēšanai kā neatņemamai procesa sastāvdaļai;izglītojamo, vecāku un sabiedrības informēšanu par vērtēšanas sistēmu Saldus novada pašvaldības Striķu sākumskolā.
    Dokuments sastādīts pamatojoties uz:
    spēkā esošiem Latvijas Republikas normatīviem aktiem;
    iestādes pedagogu ieteikumiem, kas balstīti izvēlētā darbības virziena (montesori pedagoģija)  pamatprincipiem;
    Dokuments ir saistošs visiem Saldus novada pašvaldības Striķu sākumskolas pedagogiem un izglītojamajiem.
    Vērtēšana skolā tiek realizēta izmantojot montesori pedagoģijas metodes, akcentējot formatīvo vērtēšanu.
  1. Mācību sasniegumu vērtēšanas mērķis un uzdevumi
    Skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas mērķis ir objektīvs un profesionāls skolēnu sasniegumu raksturojums.

    Skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas uzdevumi skolā ir:
    konstatēt katra skolēna sasniegumus, ievērojot viņa spējas, attieksmes, individuālo izaugsmi, kā arī veselības stāvokli;
    apzināt un veikt nepieciešamos pasākumus mācību sasniegumu uzlabošanai;
    motivēt skolēnus pilnveidoties;
    veicināt pedagogu, skolēnu un vecāku izpratni un sadarbību mācību sasniegumu vērtēšanas jomā.
  2. Mācību sasniegumu vērtēšana Striķu sākumskolā
    Izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanas pamatprincipus nosaka valsts pamatizglītības standarts.

    Dokumenti mācību sasniegumu vērtēšanai un fiksēšanai ir:
    pedagoga pieraksti skolēnu ikdienas sasniegumu fiksēšanai. Dokumenta forma un saturs ir katra pedagoga kompetence;
    izglītojamā liecība.skolvadības sistēma e-klase;
    izglītojamā darbu mape;
    Mācību sasniegumu vērtēšanas veidi un formas ir:
    Formatīvā vērtēšana:
    pašvērtējums;
    saruna ar skolotāju;
    pedagoga rakstisks vērtējums;kļūdu kontrole;skolēnu savstarpējais vērtējums;pedagoga mutvārdu vērtējums;
  • summatīvā vērtēšana – pedagoga vērtējumi skolvadības sistēmā e-klase:
    – 6.klasē par apgūtajām (+), daļēji apgūtajām (/), neapgūtajām (-) prasmēm visos mācību priekšmetos ;
    -3.klasē mācību sasniegumi tiek vērtēti apguves līmeņos – sācis apgūt (S), turpina apgūt (T), apguvis (A), apguvis padziļināti (P);

  • pedagogam ir tiesības skolēnu sasniegumus vērtēt procentos (3.klase – latviešu valoda, matemātika un angļu valoda, sākot ar 4.klasi – visi mācību priekšmeti). Vērtējumu procentos iegūst:
    summējot atsevišķus skolēnu sasniegumus tēmā;
    pildot pedagoga izstrādātu pārbaudes darbu. Šajā gadījumā priekšmeta skolotājs par plānoto darbu sniedz ziņas informatīvajā sapulcē, vienā dienā klasei netiek plānots vairāk kā viens pārbaudes darbs. Ar veiktajiem pārbaudes darbiem vecāki tiek iepazīstināti 3.3.6. punktā noteiktajās sarunās.
    skolēnam, saskaņojot ar skolotāju, var tikt dota iespēja vērtējumu uzlabot nedēļas laikā;
    atsevišķos gadījumos, ja skolēns ir ilgstoši slimojis, nv var labot mēneša laikā, saskaņojot to ar skolotāju.
    mācību semestra ietvaros.
  • Vērtējumu “nv” izmanto gadījumos, ja skolēns darbu neraksta un vērtējumu saņemt nav iespējams;
    • pedagogi var izmanot ierakstu “a” (atbrīvots) gadījumā, ja skolēns ir atbrīvots no mācību stundas (sports);
  • Ja skolēns nav ieguvis visus vērtējumus, tad skolēnam tiek noteikts pagarinātais mācību gads.
  • Pedagoga vērtējums par apgūtajām zināšanām un prasmēm semestrī un gadā, attiecīgajā klasē MK noteikumos noteiktajos mācību priekšmetos desmit ballu skalā skolvadības sistēmā e-klase. Vērtējumu iegūst pamatojoties uz MK noteikumu Nr.474.10.pielikumu balstoties uz visiem iegūtajiem datiem par skolēnu sasniegumiem attiecīgajā periodā, tas ir pamatojams. Šā vērtējuma iegūšanai pedagogs var izmantot mācību sasniegumu vērtējumus procentos, ja tādi ir.
  • Vērtējums Valsts diagnosticējošos pārbaudes darbos skolvadības sistēmā e-klase procentos;
  • Padziļināta individuāla trīspusēja saruna (skolēns-vecāki-skolotājs);
    pēdējā piektdienā pirms skolēnu rudens brīvlaika;
    pēdējā piektdienā pirms skolēnu pavasara brīvlaika;
  • izglītojamā liecība:
    • pirmā semestra un gada liecības – apgūtās prasmes un vērtējums STAP 1.-3.klasē un 4.-6.klasē desmit ballu skalā MK noteikumos noteiktajos mācību priekšmetos;
  • var būt izglītojamā liecības pielikums par skolēna sasniegumiem, attieksmēm un individuālo izaugsmi. Dokumenta forma un saturs ir audzinātāja kompetence.
  • E-klasē liecība tiek nosūtīta vecākiem elektroniski.
  1. Noslēguma jautājumi
    Grozījumi dokumentā tiek izdarīti ar iestādes direktora rīkojumu balstoties uz Pedagoģiskās padomes sēžu lēmumiem.

NEPIEDEROŠU PERSONU UZTURĒŠANĀS KĀRTĪBA STRIĶU SĀKUMSKOLĀ

APSTIPRINĀTS
ar Saldus novada pašvaldības
Striķu sākumskolas direktores
2022.gada 31.oktobra rīkojumu Nr.33-v

Izdoti saskaņā ar
Vispārējās izglītības likuma 10.panta 3.daļas 2.punktu;
Izglītības likuma 14.panta 21.punktu.

I Vispārīgie jautājumi

  1. Par nepiederošu personu tiek uzskatīta persona, kuras darba, mācību vieta nav Saldus novada pašvaldības Striķu sākumskola (turpmāk Skola), izglītojamā likumiskie pārstāvji vai persona, kas realizē aizgādību (turpmāk – Vecāki), viņu pilnvarotas personas un citas trešās personas.
  2. Noteikumi neattiecas uz Skolas izglītojamiem un darbiniekiem.

 

II Izglītojamo vecāku uzturēšanās kārtība skolā

  1. Izglītojamā vecākiem ir tiesības pavadīt izglītojamo uz Skolu, kā arī sagaidīt pēc mācību stundām vai citām nodarbībām.
  2. Vecākiem aizliegts mācību laikā pārvietoties pa Skolu, nepiesakoties pie dežuranta, traucēt mācību priekšmetu stundas vai citas nodarbības.
  3. Ārkārtas situācijās Vecākiem vai pilnvarotajām personām tikšanos ar izglītojamo mācību stundu laikā jāsaskaņo ar klases audzinātāju, pārējos gadījumos tikšanās notiek ārpus stundu vai citu nodarbību laika.
  4. Ja Vecāki vēlas tikties ar pedagogu ārpus Skolas organizētajiem pasākumiem, iepriekš ar pedagogu, netraucējot mācību procesu, jāvienojas par tikšanās laiku.

 

III Citu nepiederošu personu uzturēšanās kārtība skolā

  1. Ikvienai nepiederošai personai ienākot skolas telpās:
    • jāpiesakās pie skolas dežuranta;
    • Dežurantam jānoskaidro personas apmeklējuma mērķis;
    • ja nepieciešams, Dežurantam jāaizved pie skolas administrācijas vai darbinieka, ar kuru apmeklētājs vēlas tikties;
    • ja darbinieks ir aizņemts darbā, dežurants lūdz apmeklētāju uzkavēties uzgaidāmajā vietā.
  2. Par nepiederošas personas uzturēšanos skolā ir atbildīgs darbinieks, pie kura dežurants to ir aizvedis.
  3. Nepiederošām personām bez skolas darbinieku uzraudzības skolā uzturēties aizliegts.
  4. Ja nepiederoša persona nepakļaujas dežurantam, par to jāpaziņo administrācijai un jāizsauc policija.
  5. Ja nepiederošas personas uzvedība ir neprognozējama vai ir aizdomas, ka šī persona atrodas alkohola, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, Skolas dežurants nekavējoties informē Skolas vadību, kura pieņem lēmumu par valsts vai pašvaldības policijas izsaukšanu.
  6. Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un citu valsts varas institūciju darbinieku ierašanās gadījumā skolas dežuranta pienākums ir pieprasīt apmeklētājiem uzrādīt personu apliecinošus dokumentus (dienesta apliecību) un aizvest pie skolas administrācijas.

 

  1. Skolai nepiederošu personu informēšana par kārtību
  2. Izglītojamo vecāki tiek iepazīstināti ar Kārtību Skolas organizētajos tikšanās pasākumos.
  3. Kārtība tiek publicēta Skolas mājas lapā www.strikuskola.saldus.lv.
  4. Kārtība tiek izvietota Skolas telpās visiem pieejamā vietā.

Kārtība stājas spēkā 2022. gada 31.oktobrī.

BĒRNU SPECIĀLO VAJADZĪBU IZVĒRTĒŠANAS KĀRTĪBA STRIĶU SĀKUMSKOLĀ

2021.gada 1.oktobrī

APSTIPRINĀTS
ar Saldus novada pašvaldības
Striķu sākumskolas direktores
2021.gada 11.oktobra rīkojumu Nr.23-v

Izdoti saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma 10.panta trešās daļas 2.punktu,
Ministru kabineta 2021.gada 29.jūnija noteikumi Nr.453 „Izglītojamo speciālo vajadzību izvērtēšanas metodika” un Ministru kabineta 2019.gada 19.novembra noteikumu Nr.556 „Prasības vispārējās izglītības iestādēm, lai to īstenotajās izglītības programmās uzņemtu izglītojamos ar speciālām vajadzībām”7.punktu

 

  1. Bērnu speciālo vajadzību izvērtēšanas kārtība Striķu sākumskolas pirmsskolas grupās (turpmāk Kārtība) izstrādāta, lai noteiktu bērnu speciālās vajadzības, nepieciešamības gadījumā veidotu plānu, nosakot katras plāna īstenošanā iesaistītās personas pienākumus un atbildību.
  2. Bērnu speciālo vajadzību izvērtēšana (turpmāk Izvērtēšana) tiek veikta bērniem sasniedzot 5 gadu vecumu.
  3. Bērnu izvērtēšana tiek organizēta no katra mācību gada 1.oktobra līdz 31.oktobrim.
  4. Ja obligātajā apmācībā iesaistītajam bērnam 5 (pieci) gadi paliek pēc šī termiņa, izvērtēšana tiek uzsākta pēc 5 gadu sasniegšanas.
  5. Par bērnu izvērtēšanu atbildīgas obligātajā apmācībā iesaistītās pirmsskolas izglītības skolotājas, pirmsskolas mūzikas un pirmsskolas sporta skolotājas (turpmāk Pedagogs).
  6. Bērnu izvērtēšanā Pedagogs izmanto 2021.gada 29.jūnija MK noteikumos Nr. 453 pievienoto izglītojamo speciālo vajadzību izvērtēšanas veidlapu (turpmāk Veidlapa).
  7. Ja Bērnam Pedagoģiski medicīniskā komisija noteikusi apmācības programmu un nepieciešamos atbalsta pasākumus, izvērtēšanu veic tikai gadījumos, ja bērnam novēro saskarsmes vai uzvedības traucējumus.
  8. Veidlapā norāda, vai bērnam nepieciešams atbalsta speciālista atzinums.
  9. Pēc izvērtēšanas veidlapas aizpildīšanas Pedagogs organizē individuālu tikšanos ar Vecākiem un iepazīstina ar bērna speciālo vajadzību izpētes rezultātiem un ieteikumiem. Vecāks parakstās Veidlapā par informācijas saņemšanu.
  10. Bērniem, kuriem nav pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinuma, bet kuriem konstatētas attīstības vai mācīšanās grūtības, Iestādes atbalsta speciālists (skolotājs-logopēds) vai sadarbojoties ar Saldus novada domes pedagoģiski medicīnisko komisiju, pamatojoties uz bērna vecāku, bāriņtiesas iecelto aizbildņu vai aizgādņu (turpmāk – Vecāks) iesniegumu, veic attiecīgi pedagoģisko vai psiholoģisko novērtējumu un sniedz atzinumu par bērnam nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem.
  11. Ja Vecāki nesadarbojas ar izglītības iestādi, atbalsta speciālista pedagoģiskais vai psiholoģiskais novērtējums tiek veikts pēc izglītības iestādes iniciatīvas, par to informējot Vecākus.
  12. Pedagogs saskaņā ar pedagoģiski medicīniskās komisijas vai Iestādes skolotāja logopēda ieteikumiem un atbilstoši bērna speciālajām vajadzībām, sadarbojoties ar bērna Vecākiem, izstrādā individuālu izglītības programmas apguves plānu vienam gadam. Plānā ietver atbalsta pasākumus, ņemot vērā bērna traucējumus.
  13. Plāna īstenošanas gaitu ne retāk kā divas reizes mācību gada laikā kopīgi izvērtē bērns, Vecāki un plāna īstenošanā iesaistītie pedagogi.
  14. Ja, izvērtējot plāna īstenošanas gaitu, konstatē, ka atbalsta pasākumu piemērošana palīdzējusi bērnam sasniegt plānā noteiktos mērķus, tad Pedagogs sadarbībā ar Vecākiem veic plānā izmaiņas, tās nesaskaņojot ar atzinumu sniegušo pedagoģiski medicīnisko komisiju.
  15. Ja atbalsta pasākumu piemērošana nav palīdzējusi bērnam sasniegt plānā noteiktos mērķus, sadarbībā ar pedagoģiski medicīnisko komisiju vai Iestādes atbalsta speciālistiem, veic atkārtotu speciālo vajadzību novērtēšanu.

STRIĶU SĀKUMSKOLAS DARBA KĀRTĪBAS NOTEIKUMI

APSTIPRINĀTS
ar Saldus novada pašvaldības
Striķu sākumskolas direktores
2022.gada 31.oktobra rīkojumu Nr.33-v

  1. Vispārīgie jautājumi
    • Striķu sākumskolas (turpmāk-Skola) Darba kārtības noteikumi (turpmāk-Noteikumi) ir izstrādāti, pamatojoties uz Darba likuma 55.pantu un saskaņā ar Darba aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.
    • Noteikumi nodrošina Skolā vienotu darba kārtību, kas ir saistoša visiem Skolas darbiniekiem (turpmāk – darbinieki).
    • Skolas direktors (turpmāk – direktors) ar Noteikumiem iepazīstina katru darbinieku, kurš uzsāk darbu Skolā, pirmajā darba dienā.
  1. Darba tiesisko attiecību nodibināšana un izbeigšana
    • Darba tiesiskās attiecības nodibina, rakstiski noslēdzot darba līgumu starp darba devēju – direktoru, no vienas puses, un darbinieku, no otras puses. Darba līguma viens eksemplārs atrodas pie darbinieka, otrs – pie darba devēja.
    • Pirms darba līguma slēgšanas darbinieks uzrāda personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte) un iesniedz šādus dokumentus:
      • dzīves gājumu ( curriculum vitae – CV );
      • diploma vai cita izglītību apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu;
      • medicīnisko izziņu;
      • iesniegumu par banku iestādes kontu, uz kuru pārskaitāma darba samaksa;
      • valsts valodas prasmes apliecības kopiju, uzrādot oriģinālu, ja vidējā izglītība nav iegūta valsts valodā;
      • informāciju par elektroniskā pasta adresi, ar kuras palīdzību var sazināties ar darbinieku Darba likumā un darba līgumā noteiktajos gadījumos.
    • Ja darbinieks ir arodbiedrības biedrs, slēdzot darba līgumu, viņš par to mutiski informē darba devēju.
    • Par darba tiesisko attiecību nodibināšanu, pamatojoties uz noslēgto darba līgumu, direktors izdod rīkojumu.
    • Darbinieka amata apraksts tiek sagatavots divos oriģinālos eksemplāros, kurus paraksta darbinieks un direktors. Viens eksemplārs glabājas pie darbinieka, bet otrs – pie darba devēja.
    • Slēdzot darba līgumu, direktors iepazīstina darbinieku ar:
      • Saldus novada pašvaldības Ētikas kodeksu;
      • Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izstrādāto praktisko informatīvo materiālu “Kā atpazīt korupciju”;
      • darba pienākumiem un darba apstākļiem;
      • šiem Noteikumiem;
      • izskaidro darbiniekam viņa tiesības un pienākumus;
      • Amata aprakstu, to abpusēji parakstot;
      • veic ievadinstruktāžu (to veic atbildīgais par drošību);
      • iepazīstina ar attiecīgajiem normatīvajiem aktiem izglītības jomā, kas saistīti ar tiešo pienākumu veikšanu.
    • Darbiniekam iekārto personas lietu ar šādiem dokumentiem:
    • darba līgums,
    • personas uzskaites karte,
    • amata apraksts,
    • izglītības un tālākizglītības dokumentu kopijas,
    • valsts valodas apliecības (ja darbiniekam tāda ir) kopija, pēc nepieciešamības grozījumi darba līgumā.
    • Darbinieku personas lietas glabājas ugunsdrošā seifā direktora kabinetā. Direktora personas lieta glabājas Saldus novada pašvaldībā. Personas lietām ir noteikts ierobežotas pieejamības statuss un to izmantošana un pieejamība tiek noteikta, ievērojot Fizisko personu datu apstrādes likumu un Informācijas atklātības likumu un saskaņā ar citiem normatīviem aktiem par personu datu aizsardzību, komercnoslēpumu saskaņa ar Pašvaldības noteikto kārtību.
    • Par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu direktors izdod rīkojumu, kurā norāda pamatojumu saskaņā ar Darba
  1. Darba laika organizācija
    • Darba dienās Skola ir atvērta no plkst.7.45 līdz 18.00
    • Skolā ir 5 dienu darba nedēļa ar divām brīvdienām – sestdienu un svētdienu.
    • Sestdienās, svētdienās un svētku dienās Skola ir slēgta. Šajā laikā pasākumi notiek ar direktora atļauju.
    • Mācību stundu sākums Skolā plkst.8.30. Skolotāji ierodas Skolā vismaz 15 minūtes pirms savas mācību stundas sākuma.
    • Mācību stundu, fakultatīvo un interešu izglītības nodarbību sarakstus apstiprina direktors.
    • Skolas stundu sākumu un beigu laiki, kā arī starpbrīžu ilgums noteikti skolas Iekšējās kārtības noteikumos.
    • Direktora apmeklētāju pieņemšanas laiks ir pēc personīgas sazināšanās vai arī katru darba dienu, ja direktors ir skolā un nav aizņemts savu pienākumu pildīšanā ārpus iestādes.
    • Ar provizorisko mācību stundu slodzi nākošajam mācību gadam pedagoģisko Darbinieku Direktors iepazīstina līdz Darbinieka aiziešanai kārtējā atvaļinājumā.
    • Darbinieki piedalās Skolas mācību gada darba plānā iekļautajos pasākumos, kā arī citos direktora noteiktajos pasākumos.
    • Pasākumos darba laikā ārpus skolas darbinieki piedalās, saskaņojot to ar direktoru.
    • Par pasākumiem ārpus skolas, kuros pedagoģiskie darbinieki piedalās kopā ar skolēniem, skolotājs iesniedz direktoram adresētu iesniegumu, skolēniem veic drošības instruktāžas, direktors izdod rīkojumu.
    • Skolēni uz pasākumiem ārpus skolas, ja tie saistīti ar skolas darbību, dodas tikai pedagoģiskā darbinieka pavadībā.
    • Bez saskaņošanas ar direktoru aizliegts:
      • izmainīt apstiprinātos mācību stundu un nodarbību sarakstus (grafikus), saīsināt vai pagarināt mācību stundu, nodarbību un starpbrīžu ilgumu;
      • darba laikā organizēt sapulces, sēdes un citus pasākumus;
      • darba laikā veikt sabiedriskos pienākumus.
    • Darbinieku sanāksmes vai sēdes ilgums nedrīkst pārsniegt 2 stundas.
    • Direktors, direktora vietnieki un pārējie pedagogi Skolā veic dežūras saskaņā ar direktora apstiprinātu grafiku un kārtību.
    • Darbinieku darba laiku un pienākumus skolēnu brīvdienās nosaka direktors.
    • Tehniskie darbinieki un speciālisti darba pienākumus veic atbilstoši direktora apstiprinātam amata aprakstam.
    • Darbinieku nostrādāto darba laiku uzrāda darba laika uzskaites tabulā.
    • Darba devējam ir tiesības nosūtīt darbinieku komandējumā vai darba braucienā. Komandējums tiek noformēts ar direktora rīkojumu. Pēc komandējuma Darbinieks iesniedz Direktoram atskaiti.
    • Darbinieks par savu pārejošo darbnespēju nekavējoties paziņo direktoram mutiski, telefoniski – (pats vai ar citas personas starpniecību) saslimšanas dienā. Darbinieka darbnespēju apstiprina darba nespējas lapa. Par darba nespējas lapas saņemšanu tās izsniegšanas dienā un katras darba nespējas lapas pagarināšanas dienā darbinieks paziņo direktoram.
    • Darbiniekiem ir tiesības izmantot īslaicīgu prombūtni, par to mutiski informējot darba devēju. (Darba likuma 147.pants – grūtniecēm, lai veiktu veselības pārbaudi (arī citiem darbiniekiem), ja tas nav iespējams ārpus darba laika, nepārvarama vara, nejauša notikuma vai citu ārkārtēju apstākļu dēļ.).
  1. Darbinieka pienākumi un tiesības
    • Darbiniekam no darba attiecību stāšanās brīža ir šādi pienākumi:
      • ievērot normatīvo aktu prasības, darba līguma un amata apraksta nosacījumus, šos noteikumus un citus Pašvaldības iekšējo darbību reglamentējošos dokumentus;
      • ievērot darba drošības, higiēnas, ugunsdrošības, elektrodrošības noteikumus;
      • būt lojālam pret Darba devēju un kolēģiem, rūpēties par Darba devēja pozitīvā tēla popularizēšanu;
      • būt pieklājīgam, laipnam, izpalīdzīgam un izturēties ar cieņu pret kolēģiem, skolēniem un Skolas apmeklētājiem, respektējot viņu tiesības un pienākumus;
      • godprātīgi izpildīt darba līgumā un amata aprakstā paredzētos pienākumus un Direktora rīkojumus;
      • ievērot darba pienākumos pieejamās informācijas un dokumentu konfidencialitāti un tās nepieejamību trešajām personām;
      • gādāt, lai tiktu novērsti cēloņi un apstākļi, kas kavē vai apgrūtina pildīt amata pienākumus, vai kas draud radīt zaudējumus Darba devējam vai nekavējoties par tiem ziņot Direktoram;
      • ievērot tīrību un kārtību savā darba vietā;
      • ievērot Skolā noteikto apsardzes sistēmas kārtību;
      • saudzīgi izturēties pret Skolas mantu, kas izsniegta lietošanai darba uzdevumu veikšanai, nenododot to trešo personu rīcībā bez Direktora norādes;
      • pamatojoties uz Direktora rīkojumu, nekavējoties doties veikt veselības pārbaudi, ja pastāv pamatotas aizdomas par saslimšanu ar slimību, kas var traucēt veikt amata pienākumus vai apdraudēt kolēģu vai skolēnu veselību;
      • darba dienai beidzoties, sakārtot savu darba vietu, aizvērt telpā logus un durvis;
      • izbeidzot darba tiesiskās attiecības, nodot Darbinieka rīcībā esošos Skolas pamatlīdzekļus, inventāru, telpu atslēgas, dienesta dokumentāciju, kas ir papīra vai elektroniskā formātā;
      • pēc Direktora pieprasījuma sniegt rakstveida paskaidrojumu par savu pienākumu neizpildes iemesliem un šo Noteikumu neievērošanu.
    • Darbiniekam ir šādas tiesības:
      • saņemt no Darba devēja materiālos līdzekļus un nepieciešamo informāciju savu pienākumu veikšanai, par materiālo atbildību slēdzot līgumu;
      • domstarpību gadījumā ar tiešo vadītāju, Darbinieks var vērsties pie augstāka vadītāja.
  1. Darba devēja pienākumi un tiesības
    • Darba devējam ir šādi pienākumi:
      • nodrošināt darba līguma rakstveida noslēgšanu;
      • nodrošināt Darbinieku ar pienākuma veikšanai nepieciešamajiem tehniskajiem resursiem;
      • nodrošināt Darbinieku personas datu aizsardzību un sniegt informāciju par Darbiniekiem tikai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;
      • nodrošināt darba vides iekšējo uzraudzību;
      • saskaņā ar darba vides risku novērtēšanas rezultātiem nosūtīt Darbiniekus uz periodisko medicīnisko apskati;
      • nodrošināt Darbinieku instruktāžas un apmācības atbilstoši normatīvo aktu prasībām;
      • konflikta situācijās rīkoties objektīvi, izvērtējot pušu argumentus un mēģinot rast konflikta risinājumu.
    • Darba devējam ir šādas tiesības:
      • prasīt no darbinieka apzinīgu un godprātīgu darba pienākumu izpildi un Darba devēja interešu ievērošanu;
      • kontrolēt Darbinieku darba izpildi un uzticēto materiālo resursu racionālu un godprātīgu lietošanu.
  1. Darba samaksa
    • Darba samaksa ir darbiniekam regulāri izmaksājamā atlīdzība par darbu, kura ietver normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteikto darba algu, piemaksas, kā arī prēmijas un jebkuru cita veida atlīdzību saistībā ar darbu.
    • Darba algas aprēķinus veic Saldus novada pašvaldības grāmatvedība, pamatojoties uz ārējiem normatīviem aktiem, Saldus novada domes lēmumiem, skolas iesniegtajām tarifikācijām, darba laika uzskaites tabulām un skolas direktora rīkojumiem.
    • Darba samaksa tiek izmaksāta vienu vai divas reizes mēnesī, iepriekš vienojoties:
      • darba samaksa avansā, kura nevar pārsniegt 50% no mēnešalgas – katra mēneša 23.datumā;
      • darba samaksa par iepriekšējo kalendāra mēnesi – katra mēneša 8.datumā, ja izmaksas diena iekrīt brīvdienā vai svētku dienā, izmaksa notiek pirms svētku vai brīvdienas pēdējā darba dienā.
    • Darba devējs izmaksā darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu saskaņā ar darbinieka rakstisku iesniegumu, kuru darbinieks iesniedzis grāmatvedībā ar norādījumu pārskaitīt darba samaksu uz viņa norādīto personīgo kontu.
    • Izmaksājot darba samaksu, darba devējs izsniedz rakstiski sagatavotu darba samaksas aprēķinu. Pēc darbinieka pieprasījuma darba devējam ir pienākums šo aprēķinu izskaidrot.
    • Samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, darbiniekam izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma.
  1. Darbinieka kvalifikācijas paaugstināšana
    • Darbinieka pienākums ir rūpēties par sava profesionālā līmeņa paaugstināšanu, sekojot izmaiņām LR normatīvajos aktos un izvēloties tematiski darbam piemērotu tālākizglītību vai nepieciešamības gadījumā augstāko izglītību.
    • Darba devējs savu finansiālo iespēju robežās var apmaksāt ar darbinieka kvalifikācijas paaugstināšanu saistītus izdevumus saskaņā ar Darba likumu un Saldus novada domes normatīvajiem aktiem:
      • maksu par kursiem;
      • ceļa naudu;
      • komandējuma naudu;
      • mācību atvaļinājumu.
  1. Atvaļinājumu piešķiršanas kārtība
    • Ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu darbiniekiem piešķir katru gadu noteiktā laikā saskaņā ar Darbinieka iesniegumu atbilstoši Darba likuma un Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu normām.
    • Pedagogiem ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma kopējais ilgums ir astoņas kalendāra nedēļas, tehniskajiem darbiniekiem ikgadējais apmaksātais atvaļinājums ir četras kalendāra nedēļas, neskaitot svētku dienas.
    • Darbiniekam un direktoram vienojoties, ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu kārtējā gadā var piešķirt pa daļām, taču viena no atvaļinājuma daļām kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām.
    • Ja darbinieks līdz kalendāra gada novembrim nav izmantojis nevienu ikgadējā atvaļinājuma nedēļu un nav iesniedzis darba devējam iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu novembrī vai decembrī, Darba devējam ir tiesības ar rīkojumu piešķirt darbiniekam ikgadējā atvaļinājuma daļu – divas kalendārās nedēļas.
    • Papildatvaļinājuma piešķiršana notiek saskaņā ar Domes apstiprinātajiem normatīvajiem aktiem, kuri reglamentē apmaksāto papildatvaļinājumu piešķiršanu. Papildatvaļinājuma dienas nepiešķir, ja pilnībā nav izmantots kārtējais atvaļinājums.
    • Gadījumā, ja Darbinieks ir izmantojis ikgadējo atvaļinājumu avansā un ar viņu tiek izbeigtas darba tiesiskās attiecības, veicot vidējo izpeļņu par neatstrādātajām atvaļinājuma dienām, izņemot Darba likumā noteiktos gadījumus.
    • Pēc darbinieka motivēta lūguma direktors var piešķirt darbiniekam atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas.
    • Darbinieks paziņo direktoram par savu pārejošo darbnespēju atvaļinājuma laikā 3.21. punktā noteiktā kārtībā.
    • Darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā direktors pārceļ vai pagarina atvaļinājumu par pārejošas darbnespējas dienu skaitu.
  1. Darbinieku ētiskas uzvedības noteikumi
    • Darbinieks Skolā nedrīkst smēķēt, lietot alkoholiskos dzērienus, atrasties alkohola, narkotiku vai toksiska reibuma stāvoklī.
    • Darbinieks Skolā nedrīkst atrasties ar saslimstību, kas rada vai var radīt draudus citu darbinieku vai skolēnu drošībai vai veselībai.
    • Darbinieka pienākums ir rūpēties par to, lai pēc iespējas novērstu vai mazinātu šķēršļus, kas nelabvēlīgi ietekmē vai var ietekmēt parasto darba gaitu Skolā, kā arī par to, lai pēc iespējas novērstu vai mazinātu draudošus vai jau radušos zaudējumus.
    • Darbinieka pienākums ir nekavējoties ziņot direktoram un atbildīgajiem dienestiem par iepriekšminētajiem šķēršļiem, zaudējumu rašanās draudiem vai jau esošiem zaudējumiem.
    • Darbinieka pienākums ir nekavējoties ziņot direktoram un atbildīgajiem dienestiem par nelaimes gadījumiem ar skolēniem un darbiniekiem.
    • Darbiniekam pienākums ir neizpaust viņa rīcībā nonākušo konfidenciālo informāciju.
    • Darbinieka rīcība situācijā, ja jāpieņem lēmums attiecībā uz savu radinieku (skolēns/audzēknis ir darbinieka bērns, mazbērns):
      • darbinieks atsakās no tādu pienākumu veikšanas un lēmumu pieņemšanas, kas saistīti ar viņa, viņa radinieku personiskajām vai mantiskajām interesēm;
      • par situāciju, kurā darbiniekam, pildot amata pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar ieņemamo amatu saistītas darbības, kas var ietekmēt (vai radīt iespaidu par šādu ietekmi) darbinieka, tā radinieku personiskās vai mantiskās intereses, darbinieks informē tiešo vadītāju vai patstāvīgi pieņem atbilstošu lēmumu, lai novērstu šādu situāciju;
      • darbinieks atturas no amatu savienošanas, kas aizliegta ar normatīvajiem aktiem. Savienojot amatus, darbinieks atturas no tādu pienākumu veikšanas, kas var radīt aizdomas par potenciāliem, šķietamiem vai reāliem interešu konfliktiem; nonākot kādā no minētajām situācijām, darbinieks nekavējoties rakstiski informē savu tiešo vadītāju.
  1. Darba aizsardzības pasākumi Skolā
    • Darba aizsardzības sistēma ir Darba devēja nodrošināts pasākumu kopums, kuru mērķis ir uzturēt drošu un nekaitīgu iekšējo uzraudzību, kā arī novērst nelaimes gadījumus darbā un arodslimības.
    • Direktora pienākums ir organizēt darba aizsardzības sistēmu Skolā un nodrošināt tās darbību.
    • Darba aizsardzības sistēma ietver: darba aizsardzības organizatoriskās struktūras izveidi, darba vides iekšējo uzraudzību un konsultēšanos ar darbiniekiem, lai iesaistītu viņus darba aizsardzības uzlabošanā.
    • Direktors nodrošina:
      • katru darbinieku ar drošu, darba aizsardzības normām un amata pienākumu pildīšanai atbilstošu darba vietu;
      • nepieciešamības gadījumā, veselības pārbaudi atbilstoši normatīvo aktu un darba koplīguma noteikumiem tiem darbiniekiem, kuri sava amata pienākumu pildīšanā pakļauti īpašam riskam;
      • darbā notikušo nelaimes gadījumu izmeklēšanu un uzskaiti.
    • Ne retāk, kā reizi gadā veikta darbinieku darba veida vai darba vietas riska faktoru novērtēšana un pasākumu plāna sastādīšana riska faktoru mazināšanai.
    • Darbiniekiem obligātās veselības pārbaudes tiek nodrošinātas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, kuras pēc darbinieka iesnieguma ar pievienotu darījumu apliecinošu dokumentu sedz darba devējs 3 mēnešu laikā no iesnieguma saņemšanas:
      • stājoties darbā;
      • periodiskās un ārpuskārtas pārbaudes normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
    • Direktoram jānodrošina, ka Skolā izstrādā darba drošības instrukcijas.
    • Atbildīgajam par drošību ir jānodrošina instruktāžu veikšana darba vietā ārējos normatīvos aktos noteiktos gadījumos un kārtībā.
  1. Noslēguma jautājumi
    • Noteikumi glabājas Striķu sākumskolā direktores kabinetā, kopija skolas metodiskajā kabinetā darbiniekiem pieejamā vietā.
    • Noteikumi tiek publicēti Striķu sākumskolas mājaslapā www.strikuskola.saldus.lv.
    • Šie noteikumi tiek aktualizēti pēc nepieciešamības. Darba devējam ir tiesības mainīt vai papildināt darba kārtības Ar visām izmaiņām un papildinājumiem darbinieki tiek iepazīstināti vienu mēnesi iepriekš.
    • Atzīt par spēku zaudējušus Skolas 2012.gada 19.decembra darba kārtības noteikumus.